LOADING
Back to the top

Početna

FILMOVI 2019

RASPORED 2019

13:30 RAZGLEDAVANJE RIJEKE ZA GOSTE FESTIVALA (organizator TZ Rijeka)

VELIKA DVORANA HKD / THE BIG HALL :

18:00 COCO: PRIČA O GRANT FUHRU

19:10 JA SAM NAROD: VENEZUELA POD POPULIZMOM

20:50 FRITZ BAUER, TUŽITELJ PROTIV NACIZMA

22:10 SAKOOVE VRPCE

GALLERY KORTIL:

8:10 p.m. BEZ BOJE NIŠTA NE FUNKCIONIRA 2018, dir. Katrin Rothe

21:10 MASTERCLASS – KATRIN ROTHE – “OD SADRŽAJA DO FORME – BAUHAUS I UMJETNOST MODERNOG DOKUMENTARNOG FILMA”

CIRCOLO (Uljarska 1, Rijeka):

19:00 LEONARDO: TAJNA IZGUBLJENOG PORTRETA – * film on English with Italian subtitles

NOVI VINODOLSKI (KUĆA BRAĆE MAŽURANIĆ; Antona Mažuranića 5)

20:00 KRAFTAKT; Q&A with directors Benjamin Unger and André Keil

MATULJI (KINO ŠTACION – Željeznička postaja Matulji):

20:00 SVJEDOK JEDNOG VREMENA; Q&A with director Igor Toholj

21:30 POSEBNI IZASLANIK; Q&A with director Nalini Sousa

CRIKVENICA (DVORANA ZORA; Vinodolska 1):

20:00 TAJNI VERSAILLES MARIJE ANTOINETTE; Q&A with director Mark Daniels

11:30 -16:00 IZLET ZA GOSTE FESTIVALA (organizator TZ Kvarnera)

VELIKA DVORANA HKD / THE BIG HALL :

18:00 KANI SPI (BIJELI IZVOR)

18:30 NEVIĐENE FOTOGRAFIJE ANFALA

19:00 ATENTAT

20:30 OVO JE LOVE

22:00 PIZZA, LJUBAVNA PRIČA

BOTEL MARINA:

10:00 MASTERCLASS: BOŽIDAR DOMAGOJ BURIĆ i KRISTIJAN MRŠIĆ: „KAKO SMO RADILI USKOKE

CIRCOLO (Uljarska 1, Rijeka):

19:00 SPALJENA ZEMLJA! (TERRA BRUCIATA); Q&A with director Luca Gianfrancesco and historian Prof. Giovanni Cerchia

NOVI VINODOLSKI (KUĆA BRAĆE MAŽURANIĆ; Antona Mažuranića 5):

20:00 KVALIFICIRANA

CRIKVENICA (DVORANA ZORA; Vinodolska 1):

20:00 OPERACIJA PETAR PAN; Q&A with director Eric Michaud and producer Didier Leclerc

VELIKA DVORANA HKD / THE BIG HALL :

18:00     KRUH I ANĐELI

19:00      BOKS ZA ŽIVOT

20:10      TOMOS: PROIZVEDENO U JUGOSLAVIJI

21:15      PRKOS. TRI ŽENE I PRAVO GLASA

22:15      RAZGOVOR S ROMY

CIRCOLO (Uljarska 1, Rijeka):

19:00      DVOJBA IDENTITETA – * film na talijanskom jeziku s engleskim titlovima; Q&A with director Sabrina Morena

NOVI VINODOLSKI (KUĆA BRAĆE MAŽURANIĆ; Antona Mažuranića 5):

20:00      VELIKE LAŽI; Q&A with director Igor Runov and producer Marianna Yarovskaya

21:00      ŽENE IZ GULAGA; Q&A with director Marianna Yarovskaya

VELIKA DVORANA HKD / THE BIG HALL:

18:00 WALDHEIMOV VALCER

19:35 LJUBAV SU KRUMPIRI

21:00 DODJELA NAGRADA I ZATVARANJE FESTIVALA

BOTEL MARINA:

11:00 MASTERCLASS: IGOR BEZINOVIĆ – O PROJEKTU IGRANO-DOKUMENTARNOG FILMA „FIUME 1919“

BAUHAUS 100 - RASPORED

GALERIJA KORTIL:

20:00    OTVORENJE PROGRAMA „BAUHAUS 100”

Otvorenje izložbe bauhaus imaginista”

Program će otvoriti redatelj Goethe Institut Kroatien Dr. Matthias Müller-Wieferig.

GALERIJA KORTIL:

17:00    BAUHAUS NA FILMU – projekcije kratkih eksperimentalnih filmova iz vremena Bauhausa

     17:00     KOMPOSITION I /1922  – Werner Graeff

     17:03     KOMPOSITION II /1922 – Werner Graeff

     17:06     REFLEKTORISCHE FARBLICHTSPIELE  /1922 – Rudolf Jüdes

     17:30     FLÄCHEN, PERPELLERISTISCH ENTE NÄHERIN /  1927-1930  – Heinrich Brocksieper

     17:37     ZWANZIG BILDER AUS DEM LEBEN EINER KOMPOSITION /  1927-28  – Kurt Kranz   

     17:40     SCHWARZ : WEISS / WEISS : SCHWARZ / 1928-29 – Kurt Kranz

     17:43     DER HEROISCHE PFEIL / 1930  – Kurt Kranz   

     17:52     LEPORELLO – ENTWURF FÜR EINEN FARBFILM / 1930-31 – Kurt Kranz

     17:58     VARIATIONEN ÜBER EIN GEOMETRISCHES THEMA / 1944 – Kurt Kranz

     18:20     RHYTHMUS 21 / 1921/1923 – Hans Richter

     18:25     RHYTHMUS 23 / 1923 /1925 – Hans Richter   

     18:30     SYMPHONIE DIAGONALE / 1921-1924 – Viking Eggeling.

19:00   Wendelien van Oldenborgh, „TWO STONES”, 2019 – film je dio izložbe bauhaus imaginista

20:10  „BEZ BOJE NIŠTA NE VRIJEDI”, red. Katrin Rothe, 2018. – projekcija filma

21:10    Master Class : Katrin Rothe: „Od sadržaja do forme – Bauhaus i umjetnost modernog dokumentarnog filma”

GALERIJA KORTIL:

17:00 BAUHAUS NA FILMU – projekcije kratkih eksperimentalnih filmova iz vremena Bauhausa

      17:00 KOMPOSITION I /1922 – Werner Graeff

      17:03 KOMPOSITION II /1922 – Werner Graeff

      17:06 REFLEKTORISCHE FARBLICHTSPIELE /1922 – Rudolf Jüdes

      17:30 FLÄCHEN, PERPELLERISTISCH ENTE NÄHERIN / 1927-1930 – Heinrich Brocksieper

      17:37 ZWANZIG BILDER AUS DEM LEBEN EINER KOMPOSITION / 1927-28 – Kurt Kranz

      17:40 SCHWARZ : WEISS / WEISS : SCHWARZ / 1928-29 – Kurt Kranz

      17:43 DER HEROISCHE PFEIL / 1930 – Kurt Kranz

      17:52 LEPORELLO – ENTWURF FÜR EINEN FARBFILM / 1930-31 – Kurt Kranz

      17:58 VARIATIONEN ÜBER EIN GEOMETRISCHES THEMA / 1944 – Kurt Kranz

      18:20 RHYTHMUS 21 / 1921 /1923 – Hans Richter

      18:25 RHYTHMUS 23 / 1923 /1925 – Hans Richter

      18:30 SYMPHONIE DIAGONALE / 1921-1924 – Viking Eggeling.

19:00     OKRUGLI STOL: Bauhaus i međuratna arhitektura moderne

(sudjeluju: Antonija Mlikota, Luka Skansi, Karin Šerman i Thomas Tielsch; moderatorica : Jolanda Todorović)

21:00     Otolith Group “O HORIZON”, 2018. – projekcija je dio izložbe bauhaus imaginista

GALERIJA KORTIL:

18:00     „THE BODY´S LEGACIES, PART 1: THE OBJECTS” – projekcija je dio izložbe bauhaus imaginista

19:00    „BAUHAUS SPIRIT – 100 YEARS BAUHAUS” – red. Thomas Tielsch i Niels Bolbrinker, 2018. – projekcija filma

20:30     Razgovor o filmu s redateljem Thomasom Tielschom

 

GALERIJA KORTIL:

17:00 BAUHAUS NA FILMU – projekcije kratkih eksperimentalnih filmova iz vremena Bauhausa

      17:00 KOMPOSITION I /1922 – Werner Graeff

      17:03 KOMPOSITION II /1922 – Werner Graeff

      17:06 REFLEKTORISCHE FARBLICHTSPIELE /1922 – Rudolf Jüdes

      17:30 FLÄCHEN, PERPELLERISTISCH ENTE NÄHERIN / 1927-1930 – Heinrich Brocksieper

      17:37 ZWANZIG BILDER AUS DEM LEBEN EINER KOMPOSITION / 1927-28 – Kurt Kranz

      17:40 SCHWARZ : WEISS / WEISS : SCHWARZ / 1928-29 – Kurt Kranz

      17:43 DER HEROISCHE PFEIL / 1930 – Kurt Kranz

      17:52 LEPORELLO – ENTWURF FÜR EINEN FARBFILM / 1930-31 – Kurt Kranz

      17:58 VARIATIONEN ÜBER EIN GEOMETRISCHES THEMA / 1944 – Kurt Kranz

      18:20 RHYTHMUS 21 / 1921 /1923 – Hans Richter

      18:25 RHYTHMUS 23 / 1923 /1925 – Hans Richter

      18:30 SYMPHONIE DIAGONALE / 1921-1924 – Viking Eggeling.

19:00     Zvi Efrat, „THE MOST BEAUTIFUL CAMPUS IN AFRICA”, 2019. – projekcija je dio izložbe bauhaus imaginista

SPONSORS 2019

sponzor history film festival 2018 grad rijeka2
partneri logo 200pt
općina matulji
havc
sponzor history film festival 2018 dhfr drustvo hrvatskih filmskih redatelja
sponzor history film festival 2018 austrijski kulturni forum zag
ministarstvo kulture hrvatska
sponzor history film festival 2018 primorsko goranska zupanija2
sinkopa obrt za stvaralastvo
sponzor history film festival 2018 kvarner diversity is beautiful
sponzor history film festival 2018 grad kastav2
sponzor history film festival 2018 mica mala
sponzor history film festival 2018 kvarner rijeka
grad novi vinodolski
logo centar za kulturu dr ivan kostrencic crikvenica
goethe institut croatien
sponzor history film festival 2018 consolato generale d italia a fiume
sponzor history film festival 2018 nada 1974

ASSOCIATES 2019

udruga slijepih primorsko goranska zupanija
hsgn-logo-naslovna4-2 400px
hrvatski kulturni dom logo HKD

MEDIA COVERAGE 2019

sponzor history film festival 2018 hrt
sponzor history film festival 2018 novi list
jutarnji list logo
HISTORY FILM FESTIVAL 2019

ISTRA FILM presents HISTORY FILM FESTIVAL 2019 head programmer & director BERNARDIN MODRIC producers TIHA MODRIC & DEJAN BOJC,
video production ROBERT KALCIC & IGOR MODRIC Designer ZLATKO GRGIC Photography RINO GROPUZZO Grafic and web design HOST